CO JE TO MODRÉ SVĚTLO? PROČ MI MŮŽE UŠKODIT? CO VŠECHNO DOKÁŽE?


Co to tedy vlastně je?
Modré světlo je druh světla, se kterým se člověk dostává do kontaktu každý den. Nachází se totiž například ve vašem mobilním telefonu, počítači, nebo dokonce i v LED osvětlení.
S modrým světlem se dostáváte do kontaktu v mnoha každodenních situacích. Například, když se koukáte na Youtube, nebo když se večer před spaním mrknete na Instagram, nebo Facebook. Nejspíše o tom ještě nevíte, ale právě hodina před tím než jdete spát je tou nejhorší pro vaše oči. Totiž, když se koukáte před spaním ať už na televizi, nebo na sociální sítě, tak škodíte svým očím.
Možná se teď ptáte, jak vám toto světlo škodí, nebo jak ovlivňuje váš spánek?
Modré světlo nenjen zhoršuje kvalitu vašeho spánku, ale také způsobuje bolest očí, nebo rozmazané vidění. Ale to není všechno. Modré světlo má také několik vedlejších účinků, jako například to že kompletně rozhodí váš spánek a ovlivní přesun hormonů, který může zapříčinit rozhození stravovacího traktu, tudíž se může velice jednoduše stát, že začnete mít chuť na skladé, tučné jídlo v noci, nebo že nebudete mít chuť na snídani.
Možná si teď říkáte, že je to nějaká blbost, ale věřte mi není. Před několika lety byl na univerzitě v Harvardu uskutečněn výzkum, který potvrdil, že modré světlo v noci může být spojeno s několika typy rakoviny, jako například prsu, nebo prostaty, nebo dokonce i se srdečními onemocněními. Dokonce potvrdili, že modré světlo v noci vede k depresím a jiným podobným nemocím.
Kde všude modré světlo najdu?
Již už jsem zmínil, že modré světlo se nachází například ve vašem mobilním telefonu, nebo ve vaší televizi. Ale to není vše! Modré světlo se nachází i například ve všem osvětlení, nebo na vašem vánočním stromečku. Možná již jste zažili, že vás večer při koukání na telvizi začali bolet oči, nebo jste nemohli usnout. Teď již víte, že to mohlo být zapříčiněno modrým světlem!
Jak se tedy před modrým světlem chránit?
Exisuje několik možností, ale většina z nich jsou poměrně drahé a dle našich názorů naprosto zbytečné a neefektivní. Proto jsme my ve Fashion For You vymysleli naše brýle Sininen, které dokáží toto modré světlo blokovat. Mají totiž speciální oranžové sklíčka, která dokáží modré světlo odblokovat, což způsobí to, že se modré světlo k vašim očím nedostane. Dlouho jsme se rozhodovali, jestli je lepší brýlím nainstalovat skleněná sklíčka, nebo plastová. Nakonec jsme se rozhodli, že sklíčka budou plastová, aby toho vydrželi pokud možno ce nejvíce. Dále před tím, než jsme se rozhodli brýle Sininen začít prodávat, tak jsme je přes 6 měsíců testovali a během té doby jsme sthihli několik věcí. Například jsme dokázali cenu brýlí snížit na pokud možno co nejnižší cenu to jen půjde, abychom neprodělali. A to 1299 Kč. ALE POZOR!!! Právě nyní jsme se rozhodli, že cenu našich brýlí snížíme na 899 Kč, aby brýle byly dostupné pro co pokud možno největší množství lídí, to jen půjde. 

Pro více informací: https://www.fashionforyou.cz/products/bryle

0 komentáře

  • translation missing: cs.blogs.comments.no_comments

Komentáře

Komentář musí být schválen předtím, než bude zobrazen